Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Radovan Krhovský
Období vlkodlakaKNIHY

Období vlkodlaka je skvělá klasika. Chci tím říct, že má klasický horrorový námět. Něco jako Prokletí Salemu. A proto mě dost mrzí, že zůstalo jen u povídky. Toto téma by se dalo velmi dobře rozvést a mohlo by tím vzniknout jedno z nejlepších děl Stephena Kinga.

90%

Radovan Krhovský
10.2.2004, 10:03
Kniha Období vlkodlaka   
CarrieFILMY

Tenhle film mě docela zklamal, ostatně jako většina filmů natočených podle děl S.Kinga. Věčná škoda je, že se na tento film pravděpodobně nedostávalo peněz a tak byl celý konec pro jistotu vypuštěn. No asi by to bylo moc nákladné.

60%

Radovan Krhovský
18.12.2003, 11:10
Film Carrie   
DoloresKNIHY

Jedna z mála knih S. Kinga, ve které se neobjevují žádné nadpřirozené věci, takže si ji mohou zcela klidně přečíst i lidé, kteří nemají ono nadpřirozeno rádi. Samozřejmě, pokud jim nevadí jakési telepatické spojení hlavní hrdinky s hrdinkou jiné Kingovi knihy - Geraldova hra. Celá kniha je napsána jako výpověď Dolores Claibornové, která je zatčena pro podezření z vraždy své zaměstnankyně Very Donovanové. Škoda je, že téměř celý děj románu se čtenář dozví hned v úvodu. Jinak je ale kniha velmi dobrá, hodnotím ji za 8, a to jenom proto, abych mohl dat Geraldově hře 9, protože si myslím, že je přece jenom o něco lepší.

80%

Radovan Krhovský
9.9.2003, 12:01
Kniha Dolores Claibornová   
Kde nic tu nic v AtlantiděKNIHY

I když vše co pan King napsal je velmi kvalitní, i on má občas své slabší chvilky. Jednou z nich je právě Srdce v Atlantidě. Tato kniha není románem, jak jsem se zprvu domníval, ale souborem novel, ve kterých se propojují osudy jednotlivých postav.
Když jsem se dostal zhruba na stránku 200 a děj se začal konečně rozjíždět (a moc se mi líbil), utnul ho náhlý konec. Zkrátka k první novele by to chtělo pokračování. Toho jsem se bohužel v dalších částech nedočkal. Druhá novela, nesoucí název celé knihy Srdce v Atlantidě je ze všech nejhorší, a pokud jste ji ještě nečetli, zcela klidně ji vynechte. Teda pokud Vás zrovna nezajímají problémy kluka na univerzitě, který propadne hře v karty.
Ostatní části jsou poměrně dobré, ale já jsem marně čekal na nějaké to pokračování s tajemnými muži ve žlutých pláštích.
A jelikož se už do konce celé knihy nic "pořádného" nestane, mohu konstatovat, že tohle je první kniha, která má svůj vrchol a nejlepší část v uprostřed. Takže, pokud se dostanete přes polovinu knihy, nic už od ní neočekávejte.

60%

Radovan Krhovský
5.9.2003, 12:02
Kniha Srdce v Atlantidě   
Nejnovější    1 | 2  /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Období vlkodlaka
Carrie
Dolores
Kde nic tu nic v Atlantidě

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena