Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Rara-avis
Kniha = scénář?FILMY

Film je přesně podle knihy, možná právě proto nedosahuje takových kvalit. Kniha a film - to je rozdíl. Je nutno udělat pár menších změn, aby se předešlo nudným pasážím, případně nedokonalým rozhovorům. Neříkám, že dialogy ve filmu byly špatné, avšak některé byly zbytečné a nudné. Celková délka Časožroutů občasnou nezáživnost ještě korunuje. Mezi těmi slabšími místy ovšem panovalo patřičné napětí a atmosféra byla výborná. Herci byli neznámí, docela nevýrazní a podávali průměrné výkony, ale zde je nutno vyzdvihnout pana Toomyho, tedy jeho představitele, jehož šílený výraz byl prostě boží. Toho si pamatuji dokonale, byl světlým bodem (nikoliv jediným) celého filmu. Hudba se mi docela líbila. Ehm, což se nedá říct o potvůrkách na konci. Tohle byli časožrouti? Aha, nu dobře, když to říkáte... každopádně já nedám víc než 60... (ale byly docela roztomilé...)

60%

Rara-avis
7.6.2004, 20:04
Film Časožrouti   
PrůměrFILMY

Kniha Temná půle se četla velmi pěkně, i když jsem k ní měla pár výhrad. K filmu Temná Polovina jich mám o něco víc. Takže herci byli průměrní, obzvlášť Liz mi hodně nesedla. Dialogy byly nezajímavé, chvílemi až nudné. Prostředí bylo celekm hezké, ale často z něj nebylo nic vidět, neb temnota vše pohltila. Jistě, patří to k typu filmů jako je tenhle, přesto by mělo být vidět, co se na obrazovce (příp. na plátně) děje. No nic, jdeme dále. Film se drží knihy zuby, nehty... a zrovna tahle kniha v mém žebříčku spádá do průměru.. pokud mám film vidět jako ještě horší, udávám číslo 50%... víc ani o píď. Prostě mě to neuchvátilo, no.

50%

Rara-avis
1.6.2004, 18:22
Film Temná půle   
Jiný konec? No a!FILMY

Tajemné okno je mimořádná podívaná. Dokonalost hudby je v absolutní harmonii s filmem samotným. Krásný dům na osamělém místě v blízkosti jezera, kde by stálo za to bydlet. Charismatický Johny Depp s efektivní dírou v županu, proplouvá celým příběhem jako múza a vy jen čekáte, aby vás políbil a vy jste mohli napsat ucházející recenzi. Ostatní herci jsou víceméně, spíše méně, rovnocennými partnery, avšak jsou zcela zastíněni výkonem hlavního hrdiny. Film má napětí a občas na vás zaútočí i strach. I přes pár změn (záměnu domácího mazlíčka kočky v psa za změnu nepovažuji), je ten příběh opravdu dobrý. Skutečnost, že Mort do své situace zasvětil policii se do filmového zpracování podle mého názoru hodí a ten konec, to bylo prostě něco. Právě tenhle konec mi v knize chyběl, a proto jsem za něj vděčná. Dávám stovku, poněvadž jsem z filmu ještě nadšenější než z novely, která na mě zapůsobila velice kladně. Navíc mám slabost pro Johnyho Deppa

100%

Rara-avis
28.4.2004, 19:57
Film Tajemné okno   
Dotkni se a uvidíšKNIHY

Ráno jsem se probudila, dočetla několik posledních kapitol knihy Mrtvá zóna a teď tu sedím před PC a snažím se utřídit myšlenky, aby ze mě vyšlo nějaké konstruktivní hodnocení. Tedy, dílo obsahuje spoustu zajímavých myšlenek ( mně osobně zaujala nejvíc věta: " Kdybys mohl nasednout do stroje času a odletět zpátky do roku 1932 na území Německa, zabil bys Hitlera?") o politice, lidských vztazích, náboženské posedlosti, vrazích a o parapsychologickém jevu... Ale není toho přespříliš? Soudě dle předchozích recenzí asi není :) Myslím, že tenhle literární počin Kinga patří k těm, kde se dá tzv. číst mezi řádky a je psán velmi čtivou formou, takže oněch 400 stránek se dá zvládnout za krátkou dobu, úplně jako by vás přes ně vzal Sonny Elliman na své burácející motorce... mimochodem - zmínění knihy Carrie (z úst Chuckovy druhé přítelkyně) ve mně vyvolalo upřímný úsměv... ani přesně nevím proč :)

90%

Rara-avis
24.4.2004, 09:10
Kniha Mrtvá zóna   
Zajímavé? UrčitěKNIHY

Po přečtení prvních stránek jsem se obávala, že mě časem omrzí celistvost - žádné dělení na kapitoly, souvislá výpověď jedné osoby - ale naštěstí se tak nestalo. Také mě mírně děsily výrazy, které jsou v knize používány, je pravda, že jsem si na ně u Kinga již mohla dávno zvyknout, ale někdy mi tam ta sprostá slova přijdou zbytečná. U Dolores Claibornové jsem je začala akceptovat brzy, neboť přeci jen tady s námi nekomunikuje neverbálně King, ale verbálně stará žena uvyklá jistým svým způsobům, které jen dokreslují její osobnost. Co se týče románu, tak jeho příběh beru jako dva celky. Jeden je o Dolores a Veře a ten druhý o Dolores a její rodině. Samy o sobě by ty příběhy byly po obsahové stránce "relativně běžné", ale když se skloubí, měly by dát dohromady životní příběh Dolore Claibornové a ten je zajímavě řešen. Každopádně se nevyhnu srovnání s Geraldovou hrou, kterou vidím jako zílo zdařilejší.

70%

Rara-avis
23.3.2004, 20:41
Kniha Dolores Claibornová   
Nejnovější    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6    Nejstarší /Celkem stran: 6
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Kniha = scénář?
Průměr
Jiný konec? No a!
Dotkni se a uvidíš
Zajímavé? Určitě

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena