Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Zdeněk Berky
ŘbitovKNIHY

Tak tohle byla první Mistrova knížka, u které jsem se opravdu bál. Četl jsem ji, když jsem byl v prváku na střední, byl jsem nemocnej a ležel jsem s chřipkou doma. V té pasáži, kdy Louis nese svého synka přes Mokřiny na mikmacké pohřebiště a okolo procházi Wanatú, jsem teda ani nedýchal a když jsem dočetl tak jsem se i při cestě na záchod ohlížel, jestli nemám někoho za zádama...
Jinak ten příběh je zajímavý, ale rozhodně ne vynikající, myslím že Stephen napsal už několik lepších kousků. Pa pár kapitolách je jasné, kam příběh směruje a k jakým událostem se schyluje. Nejvíc mě zaujala výše zmíněná pasáž a taky pasáž kdy se Louis rozhoduje udělat tu věc, a kdy sám sebe přesvědčuje a obhajuje svoje rozhodnuti....

80%

Zdeněk Berky
23.5.2005, 14:38
Kniha Řbitov zviřátek   
ShinnigKNIHY

Tak tahle kniha je přesně ten pčípad, kdy by je jedno co " zkonzumujete " jestli knihu nebo film ( alespoň dle mého názoru ), protože mezi psanou a filmovou podobou je velký rozdíl, ale i tak je filmova verze poměrně velmi kvalitní. Já bych stejně už vždycky viděl v Jackovi Torrancovi božského Jacka Nicholsona, ten je pro tuto roli jako stvořený.
Nicméně k obsahu - Jack Torrance bývalý učitel, má tak trochu problémy s chlastem a nejen díky tomu ztráci zaměstnáni. Problém je v tom, že nejak musí uživit rodinu - manželku Wendy ( herečka, která ji ztvárnila ve filmu byla teda docela hustá ) a syna Dannyho. Aby se dostal z problémů a neskončil na dlazbe, bere práci mimosezonního správce v hotelu Overlock v Coloradu a rodinku bere sebou.
Na místo dorazí v den, kdy veškerý personal po sezóně houfně opouští hotel a tak se postupně začínaji zabydlovat. Ze zacatku to vypada jako idealní místo pro opětovné sblížení se s rodinou, ale nebyl by to MISTR aby z toho neudělal drama :-)
Po pár týdnech totiž syn Danny zjišťuje, že v hotelu teda rozhodně nejsou jen oni tři. Má zvláštní schopnost vidět věci, které se staly kdysi dávno nebo které se mohou stát a v hotelu Overlock se stalo pár opravdu ošklivých
věcí zvlášť z pohledu pětiletého kluka a navíc s tátou Jackem taky není všechno v pořádku....
Skvěle napsané, vykreslená psychologie postav dokonalá, super námět - Stephen v nejlepší formě - byla by škoda nepřečíst !!!

90%

Zdeněk Berky
23.5.2005, 14:04
Kniha Osvícení   
CarrieKNIHY

Na to ze je tahle kniha autorovou prvotinu, klobouk dolů.Pamatuju si, jak jsem kdysi davno, bude to tak 12 let sel kolem antikvariatu a rekl jsem si, mrknu co tam maji. No a za par minut uz jsem drzel v ruce tuhle knihu do pro me v te dobe neznameho chlapika Stephena Kinga - divam se na obal, ctu si obsah a rikam si to by nemuselo byt spatny. Tasim prkenici, znudene prodavacce davam !! 40 KCS !!
a mazu domu.... No krasne se to vzpomina, tak takhle zacala moje Kingomanie.
No ale abych se vratil ke Carrie, rekl bych ze je to kniha, ktera se da precist za par hodin jednim dechem - ma fakt zajimavy pribeh:
Carrie je teenager - outsider ve skole i ve spolecnosti, dusevne i psychicky tyrana spoluzaky, vlastni matkou - nabozenskou fanatickou, ktera ma zvlastni dar nebo prokleti? Dokaze pohybovat predmety vlastni vuli, ale nikdo o teto jeji vlastnosti nevi snad az na jeji matku.No a jednoho krasneho vecera se jeji spoluzaci rozhodnou ze ty
" krave Whiteovic " provedou neco na co nezapomene. Ale docela se prepocitaji.
Pokud jste od Mistra jeste nikdy nic necetli, rozhodne doporucuju zacit s Carrie.

80%

Zdeněk Berky
23.5.2005, 12:54
Kniha Carrie   
Opět úžasnéKNIHY

Díky nespavosti jsem několik nocí opravdu nespal, když jsem hltal stránku za stránkou, abych se dobral konce. Dle mého názoru tento román patří mezi Kingovy nejlepší (i když pochybuju, že ještě dokážu být objektivní - mě se snad líbí naprosto všechno, co King napsal). Ještě dlouho po přečtení jsem se snažil v zrcadle vypozorovat barvu své aury a hledal jsem i ten provázek, co by mi měl trčet z hlavy :-) Bohužel se nezadařilo, tak pořád nevím, jestli mám zdravou barvu nebo ne. Opět musím tuto knížku vřele doporučit, na mě udělala obrovský dojem.

90%

Zdeněk Berky
17.2.2005, 10:20
Kniha Nespavost   
Naprosto skvěléKNIHY

King je můj nejoblíbenější autor a myslím, že už jsem přečetl víc jak polovinu jeho knih a ve své knihovně mám slušnou zásobu. Přesto se mi ale nějak do Temné věže nechtělo. Říkal jsem si - román na pokračování - nejspíš nic pro mě. Jenže v knihkupectví jsem nemohl sehnat nic jiného nového, co jsem ještě nečetl, a tak došlo k tomu, že jsem tyto Vánoce dostal první dva díly Temné věže. A světe div se - je to naprosto skvělé. Ty první díly jsem přečetl ještě do nového roku a nemohl se dočkat až vyrazím do knihkupectví a koupím si další pokračování. Putování Rolanda a jeho ka-tet mě fakt dostalo. Jen musím říct, že jsem rád, že jsem Temnou Věž začal číst až teď, kdy chybí do konce jen 2 díly a ty by snad měly vyjít ještě tento rok. Po tom, jak skončily Pustiny si totiž nedokážu představit, že bych třeba pět let čekal na další díl. Už na mě doma čeká Čaroděj a sklo a pro jistotu jsem si už koupil i Vlky z Cally, aby mi je náhodou nevyprodali :-) Určitě všem vřele doporučuju.

100%

Zdeněk Berky
17.2.2005, 10:14
Kniha Temná věž III: Pustiny   
Nejnovější    1 | 2 | 3    Nejstarší /Celkem stran: 3
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Řbitov
Shinnig
Carrie
Opět úžasné
Naprosto skvělé

1 | 2 | 3
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 3 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena