Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Tomáš Koníček
VýbornýFILMY

Film začíná příjezdem dvou (zatím samozřejmě ještě neodhalených) sleepwalkerů, kteří se usadí v domě na okraji amerického městečka. Matka (starší sleepwalker) je velice hladová a potřebuje se nutně najíst v podobě energie z neposkvrněné holky. Sehnat jí má její syn, kterému se však do cesty připadne pár problémů... Konec musíte vidět sami

80%

Tomáš Koníček
6.4.2004, 21:40
Film Sleepwalkers   
Jen podobnostFILMY

Film Shinning jsem viděl poprvé velice dávno. Po přečtetení knihy jsem se na něj podíval znovu a posoudil. Film prostě neni kniha a podle mě by se ani s knihou neměl srovnávat, je jen jakoby její výžez. Nicméně ti, kteří nečetli knihu, si na něm určitě pochutnají. Nechci tímto samozřejmně odrazovat toho, kdo si osvícení přečetl, ale bude potom lehce zklamán, protože to prostě není ono. Ale film je to jinak dobrý...

70%

Tomáš Koníček
6.4.2004, 21:35
Film Osvícení   
Povedená sbírkaKNIHY

Sbírka obsahuje celkem čtyři novely: Vykoupení z věznice Shawshank, Nadaný žák, Dýchací metoda, Tělo.

Vykoupení z věznice Shawshank:
Hlavní postavou je Andy Duffresne, který se díky omylu dostane do vězení. Dostává doživotí a těžko se s tímto smiřuje. Z počátku má ve věznici problémy, největší „zátěží jsou sestřičky“ – řádící homosexuálové. Po nějakém čase už nemusím silně pracovat a zřizuje ve věznici knihovnu, na kterou dostává peníze od státu. Pomáhá také ředitelovi při praní špinavých peněz a buduje si svůj vlastní plán. Po pár desetiletích uprchne a všichni, kteří si na něm vybíjeli zlost, dostali co proto.

Nadaný žák:
Z počátku nevinný Todd Bowen se seznamuje z bývalým nacistickým tyranem a pod výhružkami z udání po něm žádá převypravování příběhů z války, hlavně z koncentračních táborů. Postupně se mu snižuje školní prospěch a pro uklidnění nervů zabíjí bezdomovce. Novela vrcholí zastřelením svého učitele.

Tělo:
Pár chlapců si udělá výlet za mrtvým tělem, které ukrylo v lese pár starších mládenců. Ze všech příběhů je v knize tento nejslabší.

Dýchací metoda:
Nejkratší, podle mého gusta výborný příběh o ženě, která díky svému předporodnímu dýchacímu cvičení byla schopna porodit dítě i po těžké autonehodě, při které přišla o hlavu.

Kniha je skvělá, čte se rychle (možná až na třetí příběh, který je místy opravdu nudný) a doporučuju všem, kteří ještě nečetli.

90%

Tomáš Koníček
5.4.2004, 19:56
Kniha Čtyři roční doby   
Výborný!!!KNIHY

Zkrachovalý otec rodiny a bývalý úspěšný alkoholik Jack Torrance dostal vyhazov ze střední školy díky drzosti jeho studentů. Po konfliktu nemůže najít zaměstnání až nakonec dostane nabídku na správu hotelu Overlook, který je situován v horách, kam se v zimě nenajde žádného živáčka. Nabídku přijímá a spolu s manželkou a synem se na zimu přestěhovávají do hotelu. Zpočátku se všechno vychází výborně, ale postupem času začíná Jack bláznit. V románu je mnoho hororových situací, pře jejichž čtení mi běhal mráz po zádech. Většinu jsem přečet na chatě, sám v zimě, takže atmosféra knihy se zejména při nočním čtení ještě zvyšovala.

90%

Tomáš Koníček
5.4.2004, 19:55
Kniha Osvícení   
Hezký příběhKNIHY

Jedná se o jednu z dalších delších povídek mistra hororu. Malá dívka jde na procházku se svou matkou a bratrem do lesa, kde se ztratí z dohledu matky i bratra, kteří se věnují společné hádce. Několik dní bojuje sama se sebou a lesem v boji o přežití. Po celou dobu má pocit, že jí někdo sleduje. Na konci příběhu se z „někoho“ vyklube medvěd, kterého naštěstí zastřelí náhodný pytlák. Dívka se dostane sama z lesa až na okresní cestu a tím svůj boj s lesem vítězí.

70%

Tomáš Koníček
5.4.2004, 19:54
Kniha Holčička, která měla ráda Toma Gordona   
Nejnovější    1 | 2 | 3 | 4    Nejstarší /Celkem stran: 4
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Výborný
Jen podobnost
Povedená sbírka
Výborný!!!
Hezký příběh

1 | 2 | 3 | 4
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 3 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena