Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Rara-avis
Nic extraFILMY

Nevím, jak začít, takl to vezmu zkrátka a přímo. Nevím, jak vypadá kniha, tu jsem si teprve půjčila, zatím ovšem nečetla. Začnu tím, co se mi líbilo - lasičky z vesmíru, efektivní rozšlapávání jejich mladých, skladiště vzpomínek v Jonesově hlavě a bublání břich nakažených. A co se mi nelíbilo - prostředí, kam byl děj zasazen, závěrečný boj mimozemských zástupců odlišných civilizací a Morgan Freeman, jehožpostavu jsem moc nechápala. To by mohlo být ve zkratce vše. O filmech, které se mi líbily, píšou radši, tak jsem to musela zkrátit :)

50%

Rara-avis
22.2.2004, 13:58
Film Pavučina snů   
Velmi vřele doporučujiFILMY

Hned na úvod musím říct, že jsem knížku četla, ale film byl něco úplně jiného (úplně jiné neznamená horší). Nebrala jsem to jako adaptaci románového Osvícení, nýbrž prostě jako jeden z dalších výborných Kubrickových filmů. Co se mi velmi líbilo byla hudba, nikdy by mě nenapdalo, jak děsivě může působit zvuk vycházející páry z konvice vařícího se čaje. Dále mě zaujala hezká krajina a celkově prostředí hotelu. Bludiště bylo výborným nápadem, jak nahradit zvířata z knihy. Co se týče herců - tak se mi moc nezdál pan Halloran, ale naopak se mi moc líbila Wendy. Ani nevím přesně proč, ale kouzlo osobnosti téhle herečky je přímo podivné. Zprvu se mi příčila v zorném úhlu, ale postupem času si mě získala a teď, když se řekne Osvícení, vybavím si ji místo Jacka v podání pana Nicholsona, jehož šílený výraz byl naprosto boží. Bezesporu jedna z jeho nejlepších rolí. Malý Doc byl roztomilý (jako většina dětských herců), role mu celkem sedla. Jako celek to byl působivý film, který převzal základní motiv z Kingovy knihy, ale upravil si ho podle sebe a podle možností jemu dostupných. Nedávám plný počet, protože na tom bylo něco, co mi nesedlo, nevím určitě, co to bylo, ale časem na to přijdu. Každopádně vřele, velmi vřele doporučuji.

90%

Rara-avis
22.2.2004, 13:42
Film Osvícení   
Vrabci letíKNIHY

Temná půle jako celek působí dosti rozpolceně, jako jistá paralela s hlavní postavou. Když to vezmu chronologicky - začátek knihy se mi zdál docela nudný a popisy nedůležitých lidí zdlouhavé a zbytečné. V kontrastu s tím je konec docela akční a psán relativně napínavým způsobem, přestože už je jasné, jak to vše skončí. Část mezi koncem a začátkem byla chvílemi záživná, chvílemi méňe. Ale co bych ráda vyzdvihla až do nejvyšších nebes je použití Vrabců. Ti tomu dodali nádech tajemna už právě tím, že se jedná o často se vyskytujícího živočicha. Vrabci byli trefou do černého. Ohodnocení téhle knihy není jednoduchým úkolem, raději bych ji zhodnotila po částech. To ovšem nemůžu, a tak mi nezbývá nic jiného než udat číslo, které ale nebude přesné...

60%

Rara-avis
30.1.2004, 22:47
Kniha Temná půle   
Výborný HopkinsFILMY

Na začátku svého minipříspěvku musím říct, že jsem nečetla knihu, takže nemůžu na film hledět jako na adaptaci Kinga, nýbrž jako na snímek samotný. Překvapila mě vaše nízká hodnocení, protože se mi zdálo,že se jedná o velmi zajímavý film, který měl ještě další eso v podobě pana Hopkinse. Naopak postava egocentrické matky byla možná trošku nevýrazná. Také se mi místy zdálo, že je nějaká scéna roztahaná, až málem začala být nudnou. Film byl zaměřen na mezilidské vztahy, ty byly v popředí, všechno ostatní(dějovost) fungovalo prakticky jen jako kulisa, alespoň mi to tak přišlo. Takových filmů není mnoho a ještě méňe jich je takových, že se na ně dá vůbec koukat. Myslím, že štáb odvedl dobrou práci.

80%

Rara-avis
29.12.2003, 13:52
Film Srdce v Atlantidě   
Přečtěte si to!KNIHY

Abych se přiznala, nevím, jak začít. Zkusím to velkou poklonou nad linií děje, neboť to samo o sobě je tak šílené, až se to zdá být běžné. Strhující nápad oblepený fascinujícími nálepkami, které jen dokreslují už tak svěle narýsovano to podstatné záhlaví - to jest, žena upoutaná na lůžko. Napsat něco, co má prakticky jen jednu postavu a jeden pokoj je obtížné, ale King si s tím hravě poradil, což by jistě zvládl málokdo. Snaha o vykreslení psychiky ženy, která v dětství prodělala silný traumatizující zážitek a vyryla si jím velikou díru do svého nitra, je vynikající. A víte, co je na tom nejzvláštnější? Že to byl MUŽ, kdo ji tak vymaloval. Zvláštní, zvláštní a ještě jednou zvláštní. Jak už jste si všimli, nešetřila jsem chválou... protože jsem z knihy nadšená a ona nadšenost mě asi nechce pustit, což je znát z mé donebeGeraldovuhruvynášející recenze... (ale pořád mě strašně zajímá, jak King přišel na to, co by žena jako je Jessie v té a oné situaci dělala...)

90%

Rara-avis
23.12.2003, 22:47
Kniha Geraldova hra   
Nejnovější    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6    Nejstarší /Celkem stran: 6
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Nic extra
Velmi vřele doporučuji
Vrabci letí
Výborný Hopkins
Přečtěte si to!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena