Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Jan Chrudimský
Temná věž II.KNIHY

Druhý díl románu Temná věž je o dalším putování Rolanda za temnou věží a čarodějem. Roland prožívá deprese ze ztráty chlapce a dojde až na pobřeží, kde objeví dveře do jiných světů, konkrétně do naší doby. Odtud si přivede tři společníky, muže, který býval narkoman, schizofrenickou ženu a malého chlapce, kterého v předchozím díle nechal zemřít. Vydává se s nimi na další putování za temnou věží. Tento druhý díl podle mého názoru nedosahuje kvalit prvního a čtvrtého dílu, které se mi velice líbili. Ale to neznamená, že bych ho nějak chtěl kritizovat. Naopak, prolínání světů našeho a toho Rolandova je dobře napsané. Po dočtení tohoto románu se člověk už musí těšit na další pokračování.

70%

Jan Chrudimský
22.3.2004, 07:33
Kniha Temná věž II: Tři vyvolení   
Všechno je definitivníKNIHY

Patřím mezi lidi, který velice rádi čtou povídky Stephena Kinga a proto mě tato kniha velice potěšila. V této sbírce se nachází jak velice dobré povídky tak i průměrné, i když u Kinga říct průměrné je u většiny jiných autorů, říct skvělé. Ze skvělých povídek by měl člověk jmenovat hlavně Jízda na střele, která vypráví o cestě chlapce z vysoké školy za svou nemocnou matkou. Po cestě stopuje a stopne si mrtvého muže, který se zabil v autě. Ten mu dá vybrat mezi jeho životem a životem jeho matky. Další z výborných povídej je Oběd v Gotham cafe. Muž se před rozvodem sejde se svou ženou v restauraci, kde se zblázní číšník a začne vraždit hosty. Silniční virus míří na sever je o muži, který v garážovém prodeji koupí obraz, na kterém je automobil, který se k němu přibližuje, až ho i zabije. To je jen výběr ze sbírky těchto povídek. Osobně se mi tato sbírky velice líbila

90%

Jan Chrudimský
2.3.2004, 07:50
Kniha Všechno je definitivní   
BeznadějKNIHY

Beznaděj je další z výborných románů Stephena Kinga, který vypráví o cestě několika lidí skrz nevadskou poušť, kde na cestě blízko hornického městečka je zastaví pod různou záminkou policista a vždy jsou uvězněni. Zlo, které se šíří opuštěným městečkem vychází z bývalého dolu. Strašidelná a ponurá atmosféra, která se člověku až vkrádá pod kůži. Všudy přítomný strach ze smrti a z beznadějné situaci, vytváří další skvělý román.

80%

Jan Chrudimský
2.3.2004, 07:28
Kniha Beznaděj   
Vykoupení z vězniceFILMY

Na tento film jsem se velice těšil, protože jsem na něj četl jen samé pozitivní recenze. Musím říct, že mě vůbec nezklamal, naopak byl jsem z něj doslova nadšený. Film byl natočen prakticky přesně podle povídky. Hlavní hrdina Andy Dufresne byl nespravedlivě uvězněn na vraždu své ženy a jejího milence a odsouzen k dvojitému doživotí. Ve vězení zprvu přežívá jak se dá, ale pak začne pracovat pro ředitele věznice a spravuje mu daně a současně začne vést vězeňskou knihovnu. A stále se nevzdává myšlenky na útěk a života jako svobodný člověk. Tento film má výbornou atmosféru doby 50. let. A hlavně člověka přinutí i k zamyšlení např. nad tím, když člověka propustí z vězení po čtyřiceti letech, jaký to pro toho člověka musí být šok. Jinak skvělé výkony všech herců, jak hlavního hrdiny Andyho Dufresneho, kterého hraje Tim Robbins, tak hlavně bezkonkurenčního Morgena Freemana. Tento film je další z mála výborných filmů, které byly natočeny podle románů Stephena Kinga.

100%

Jan Chrudimský
26.2.2004, 08:11
Film Vykoupení z věznice Shawshank   
Skvělé povídkyKNIHY

Noční směna je vynikající knížka, ve které je uveden soubor výborných povídek, v nichž se mísí jak nadpřirozeno tak realita. Pokud by člověk z této knihy měl vyzdvihnout nějaké povídky, tak to budou určitě Poslední příčka žebříku, kterou považuji za jednu z nejlepších povídek, co kdy byly napsány. O muži, které jako chlapec zachránil svou sestru, ale poté se chová jen sobecky a probere ho až sebevražda jeho sestry. V povídkách Polibek na dobrou noc a Prokletí jeruzalémské, se King vrací k městečku Jeruzalems Lot, do kterého umístil děj své knihy Salems Lot. Povídka Římsa je muži, kterého mafián nechá obejít po římse výškovou budovu. Povídka Nekuřáci a.s. je o muži, které se rozhodl skončit s kouřením a zašel do firmy, která ho odnaučila kouřit. Toto jsou jen některé povídky, které mě velice zaujaly, ale i ostatní jsou velice kvalitní. Celkově si myslím, že tato kniha je skvělá.

90%

Jan Chrudimský
9.2.2004, 07:45
Kniha Noční směna   
Nejnovější    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10    Nejstarší /Celkem stran: 10
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Temná věž II.
Všechno je definitivní
Beznaděj
Vykoupení z věznice
Skvělé povídky

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena